HABERLER
İZELMAN ANAOKULLARINDA CUMHURİYET BAYRAMI

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Anaokulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`nı coşkuyla kutladı. 
Okullarda ayrı ayrı düzenlenen kutlama programlarında İZELMAN`a bağlı Gürçeşme, Evka-2, BalçovaGaziemir,  Güzelyalı, Evka- 4, Bostanlı, ve Girne Anaokulları
Cumhuriyet ve Atatürk temalı gösterileri sergilediler.
Velilerin ve izleyicilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında, İzmir Büyükşehir Belediyesi`, ne bağlı İZELMAN Anaokulları, Kreş ve Etüt Eğitim  Merkezleri’nde eğitim gören minik öğrenciler, Cumhuriyet Bayramı için hazırladıkları şiirler, şarkılar ve danslı gösterilerle gönülleri fethettiler.Gösterilere katılan İzelman Genel Müdürü Hüseyin KIRMIZI ``Cumhuriyet olmazsa olmazdır`` diyerek savaştan yeni çıkmış ve ekonomik olarak bitmiş bir milleti ulus olma özelliğine kavuşturan Cumhuriyet’in tıpkı hava gibi, su gibi gerekli olduğunu hatta alınan nefes kadar önemli olduğunu belirtti. İzelman Anaokullarında eğitim gören çocukların Cumhuriyet çocukları olduğunu anlatan Hüseyin KIRMIZI bu çocukların her zaman Cumhuriyet çocukları olarak kalacaklarını da üstüne basarak söyledi.MİNİKLERİN UZAY KEYFİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Anaokullarında eğitim gören öğrenciler okulların bahçelerinde kurulan uzay evim çadırında, son derece gerçekçi simülasyonlarla gökyüzünü, astronomiyi ve uzay bilimlerini tanıdılar.
Kurgulanmış bir senaryo çerçevesinde, çizgi film karakterlerinin anlatımının yer aldığı slayt gösterisiyle, gökyüzündeki cisimlerin işleyişini, güneş sistemini ve yıldızların hareketleri hakkında bizzat gözlem yapan çocuklar, gökyüzünün gece halini, yıldızları ve Samanyolu görüntülerini izleme imkanı buldular.
Gezegenlerin nasıl hareket ettiği, yıldızlara bakarak nasıl yön bulunduğu ve kışın gecelerin neden daha uzun olduğu gibi sorularında cevaplandığı gösterimde minik öğrenciler, eğlenerek öğrenmenin mutluluğunu yaşarken, çadırın kubbesinin her yanına yansıyan görüntülerle de uzayda yolculuk yapmanın büyük keyfini çıkardılar.MİNİKLERİN 3 BOYUTLU FİLM KEYFİ

İzelman Anaokullarında eğitim gören 5 yaş ve 5,5 yaş öğrencileri sinemaya giderek ``Şirinler`` isimli filmi izlediler.
İlk defa 3 boyutlu bir film izlemenin keyfini yaşayan minikler heyecanlanırken, takmış oldukları özel gözlüklerle de bir hayli sevimliydiler.
Minik öğrencilerin kişisel gelişimlerinin sağlam olması için birçok sosyal faaliyetlerde bulunduklarını kaydeden İzelman Yetkilileri İzelman Anaokulları olarak, öğrencilerimizi eğitmenin yanı sıra eğlendirmeyi de görev edinen bizler ailelerin bizlere emanet ettiği çocuklarımızı,  bu tip aktivitelerle daha sosyal bir hale getirmeyi hedefliyoruz dedi.


VELİLERE BESLENME VE OBEZİTE EĞİTİMİ

 İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Anaokullarında eğitim gören öğrencilerin velilerine Beslenme ve Obezite eğitimi veriliyor. Eşrefpaşa Hastanesinde görev yapan çocuk doktoru Mete Sivrikaya tarafından verilen eğitimlerde;
Dr. Mete Sivrikaya, obezite ile mücadelede yeterli ve dengeli beslenme, kahvaltının önemi, besin grupları, vitamin ve mineraller, besinlerle ilgili dikkat edilecek hususların önemine dikkat çekerek, çocukların sağlıklı yetişkinler olabilmeleri için, anne karnından başlayarak sağlıklı ortamlarda büyümeleri gerektiğini anlattı.
Çocuklarda okul öncesi dönemin 3–6 yaş arasını kapsadığını vurgulayan Sivrikaya, bu dönemin beslenme alışkanlıklarının temelinin sağlamlaştırıldığı en önemli zaman dilimi olduğunu belirtti. Bu hassas dönemde yeterli ve dengeli beslenme kadar, iyi geliştirilmiş sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmenin de önemini vurguladı.
Gelişen teknolojinin bireylerin beslenme alışkanlıklarını olumsuz yönde etkilediğine dikkat çeken İzelman genel müdürü Hüseyin Kırmızı da, beslenme tarzındaki değişiklikler ve fiziksel hareket azlığı gibi bir takım olumsuz şartlar bir araya geldiğinde obezite riskinin arttığını söyledi. Yapılan araştırmalar sonucunda dünyada olduğu gibi ülkemizde de fazla kilolu olma ve obezite sıklığının giderek fazlalaştığını belirten Kırmızı obezitenin özellikle çocukları etkisi altına almaya başladığının altını çizdi.
Bu sebepten dolayı da velilere bu tür bir eğitim programını hazırladıklarını anlatan Hüseyin Kırmızı,`` çocuklarımızın eğitimleri kadar sağlıkları da bizim için çok önemli`` dedi.

MİNİKLERİN YENİ YIL HEYECANI

 İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Anaokullarında eğitim gören çocuklar, yeni yılın gelişini heyecan ve mutluluk içinde karşıladılar.
Etkinlikler kapsamında öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte şarkılar eşliğinde oynayıp, doyasıya eğlendiler. 
Müzikler eşliğinde dans ederek eğlenen minik öğrenciler, yüz boyama ve balon patlatma gibi çeşitli yarışmalarla eğlencelerine devam ederken, yeni yıl pastasını da yine birlikte arkadaşlarıyla kestiler.
Mutlu ve bir o kadarda heyecanlı oldukları gözlerinden okunan öğrenciler, yeni yıl pastasından tattıktan sonra kendileri için hazırlanan hediyeleri aldılar.
Etkinliklerde tüm öğretmenler ve öğrenciler, yeni yılın herkese sağlık, başarı, mutluluk getirmesini dilerken, eğlencenin son bölümünde öğrenciler, arkadaşlarıyla seneye buluşmak üzere vedalaştılar.


MİNİK ELLER TOHUM EKİYOR

  Çevre konusunda öğrencileri üzerinde farkındalık oluşturmak isteyen İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Anaokulları, TEMA İzmir ve Tema Karşıyaka Şubeleri ile birlikte ``Kâğıtlar Çöpe Atılmasın, Çocuklar Ağaçsız Kalmasın``  projesine başladı.
03 Ocak 2013 tarihinde Gürçeşme Anaokulu ile başlayan eğitimler, Balçova, Girne, Evka-4, Bostanlı, Gaziemir, Güzelyalı Anaokullarıyla devam ederek 17 Ocak 2013 tarihinde Evka-2 Anaokulunda son bulacak.
Proje başlangıcında minik öğrencilere ağaç, orman, çevre kirliliği, erozyon, geri dönüşüm konularıyla ilgili eğitim veren TEMA Vakfı eğitmenleri, eğitimin hemen ardından minik ellere çam fıstığı tohumu vererek, çevreye duyarlı öğrencilerin getirdikleri kaplardaki toprağatohumları ekmelerini sağlıyorlar.
Bir yıla yakın süre bu tohumlarla ilgilenerek hem fidan olma sürecini birebir izleme imkânı bulacak, hem de bir canlıya bakıp büyütmenin sorumluluğunu alacak olan minikler, fidanların ekim zamanı geldiğinde belirlenen bölgelere kendi isimlerini taşıyan fidanları dikerek İzelman Anaokulları Ormanını oluşturacaklar.
Ayrıca yine bu proje kapsamında öğrenciler, atık kâğıtları toplayarak dönüşüm yoluyla yeniden kâğıt üretilmesini sağlayarak, kâğıt için hammadde olarak kullanılan ağaçların kesilmemesi gerektiğine, dolayısıyla doğal dengenin korunmasına dikkat çekecekler.
Proje ile ilgili açıklama yapan İzelman A.Ş. genel müdürü Hüseyin KIRMIZI, öğrencilerin tohumları dikerken yaşadıkları mutluluğun ve yüzlerinin gülmesinin, bu projeyle ne kadar doğru bir iş yaptıklarının en güzel kanıtı olduğunu söyledi.  Ormanların doğal güzellik ve zenginlik kaynağı olduğunu, insanlar için oksijen deposu ve erozyonu önlemesi, değişik hayvanları barındırması ve ekonomiye katkılarını belirten Hüseyin KIRMIZI, ``Biz de okullarımızdaki öğrencilerimize ağaç sevgisini kazandırmak ve doğaya karşı bilinçli öğrenciler yetiştirmek için böyle bir projenin içerisinde yer aldık`` dedi.
Ayrıca çocukların, atık değeri olan maddelerden geri dönüşüm işlemiyle doğal dengenin korunmasının yanı sıra, yeni malzemeler üretilmesinin  ülke ekonomisine sağlayacağı katkıyı erken yaşlarda öğrenmelerini sağlamaya çalıştıklarını belirten Kırmızı ``TEMA Vakfı ülkemizde kendini kanıtlamış önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Ülkemizde yaptığı çalışmalar herkes tarafından bilinmektedir. Ülkemiz ve İzmir`in ağaçlandırılmasında gösterdikleri çabadan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Anaokulları ile birlikte yürüttükleri bu güzel projeden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, bu projede yapılan çalışmaların da çocuklarımızın hayatı boyunca unutamayacakları güzel bir anı olarak kalacağını biliyoruz`` diyerek sözlerini bitirdi.
ÇOCUKLARIN HABERCİLİK MERAKI

 İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Anaokulları öğrencileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile Ege TV`ye giderek, gazetecilerin gazeteciler gününü kutladı.
Temsili olarak 30 kişilik öğrenci grubuyla Ege TV`yi ziyaret eden İzelman Anaokulları minikleri televizyonun stüdyolarını, montaj odasını ve haber merkezini gezdiler. Bu arada çocuklar televizyon binasını gezerken bir yandan da, meraklı gözlerle etrafı incelediler.Ziyaret esnasında İzelman Anaokullarına eşlik eden Ege TV Genel Müdür Yardımcısı Erkan KOCABAŞ çocuklara televizyon ve televizyon binasını tanıtırken, öğrencilerin televizyon ve gazetecilere dair merak ettikleri konularda açıklamalar yaptı. Çocuklarla tek tek ilgilenen ve sorularını cevaplayan KOCABAŞ, gazetecilik, habercilik ve televizyonculuk hakkında bilgiler verdi.
Çocuklarla birlikte bu ziyarete katılan İzelman Genel Müdürü Hüseyin KIRMIZI, öğrencilerin bu yaşlarda çeşitli meslekleri öğrenmelerinin önemli olduğunu belirterek, hem Ege TV çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü`nü kutlamak, hem de gazetecilik mesleğini minik öğrencilere tanıtmak amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.
Daha sonra minik öğrenciler gazetecilik ve habercilikle ilgili drama gösterileri yapıp, kendi elleriyle hazırladıkları gazeteleri ve televizyonu Ege Tv Genel Müdürü Mehmet KARABEL`e hediye ederek ziyaretlerini sonlandırdılar.


İZELMAN ANAOKULLARINDA DİŞ TARAMASI

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Anaokulları öğrencileri ağız ve diş sağlığı taramasından geçtiler.
Her yıl öğrencilerinin ağız ve diş sağlığı taramalarını düzenli olarak gerçekleştirilen İZELMAN A.Ş. bünyesindeki Balçova, Bostanlı, Evka-2, Evka-4, Gaziemir, Girne, Gürçeşme ve Güzelyalı `da ki kreş, etüt ve anaokullarında eğitim gören öğrencilerin rutin kontrolleri yapıldı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı doktorlarından Semra ÖKE tarafından İzelman Anaokullarında eğitim gören bütün öğrencilere yapılan ağız ve diş sağlığı taramasında, minik öğrencilerin muayene sırasındaki dikkatleri, merakları ve heyecanları ise görülmeye değerdi.
Okul öncesi çocuklarda çürüklerin tespit edilmesi ve tedavinin erken başlamasının çok önemli olduğunu vurgulayan İzelman Genel Müdürü Hüseyin KIRMIZI, ağız ve diş sağlığı taramaları ile ilgili olarak da ``Sağlıklı bir bünyeye sahip olmak için diş sağlığı büyük önem taşımaktadır. Öğrencilerimizi bu nedenle geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da diş sağlığı taramasından geçirdik. Tarama esnasında öğrencilerin sağlığıyla ilgili tutulan bilgilendirme notlarıyla velilerin de bilgilendirilmesini sağlıyoruz. Ayrıca öğrencilerimizde ağız ve diş sağlığının önemini ve doğru diş fırçalama bilincini oluşturmak  için de bu etkinliğe önem veriyoruz`` dedi. 

 

İZELMAN ÖĞRENCİLERİNDEN BARIŞ MESAJLARI

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Anaokulları`nın minik öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı barış ve kardeşlik temasını işleyen gösterilerle kutladı. İsmet İnönü Sanat Merkezi`ni dolduran veliler, çocuklarının sahnedeki performansını ve anlamlı mesajlarını gururla izledi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN Anaokulları, Kreş ve Etüt Eğitim Merkezleri’nde eğitim gören minik öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı birbirinden güzel gösterilerle kutladı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen bayram programını, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu da izledi. Atatürk`ün ``yurtta barış, dünyada barış`` mesajını müzik, dans ve drama gösterileriyle sahneye yansıtan çocuklarını izleyen aileler ise büyük gurur yaşadı.
Programın açılışında konuşan Dr. Türkegül Kocaoğlu, ülkeyi işgalden kurtararak, `hasta adamı` dirilten Mustafa Kemal Atatürk`ün Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin kurulduğu günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiğini söyledi. Günümüzde Türkiye`nin de içinde bulunduğu coğrafyada çok fazla kan aktığını ve bundan da en çok çocukların etkilendiğini dile getiren Kocaoğlu, ``Her karanlığın sonunda aydınlık vardır. Ben çocuklarımıza güveniyorum. Sizler öylesine donanımlı geliyorsunuz ki, insanlığın dibe vurduğu bu günleri barış ve kardeşlik dolu günlere taşıyacaksınız`` diye konuştu.
İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı ise ``ülkemizde bir takım sebeplerle kutlamalar iptal edilse de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı bugün olduğu gibi bundan sonra da hep aynı coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz. Bu bizim yarınlarımız adına yerine getirmemiz gereken en temel görevdir`` dedi.

İZELMAN ANAOKULLARINDA CUMHURİYET BAYRAMI
MİNİKLERİN UZAY KEYFİ
MİNİKLERİN 3 BOYUTLU FİLM KEYFİ
VELİLERE BESLENME VE OBEZİTE EĞİTİMİ
MİNİKLERİN YENİ YIL HEYECANI
MİNİK ELLER TOHUM EKİYOR
ÇOCUKLARIN HABERCİLİK MERAKI
İZELMAN ANAOKULLARINDA DİŞ TARAMASI
İZELMAN ÖĞRENCİLERİNDEN BARIŞ MESAJLARI